Posted by Petr Mareček - MF Dnes in Anonce, BONIFANTES
on 18. května 2002
Na závěr letošního ročníku Martinů Festu zazní v Poličce v předpremiéře Requiem proslulého muzikálového tvůrce Andrewa Lloyda Webbera. Dílo, v němž Webber klade stejné nároky, jaké uložil do partitury pro hudebníky a pěvce, i na posluchače, uvede královéhradecká Filharmonie spolu s ženským sborem Kantiléna a Královéhradeckým mužským sborem a chlapeckým sborem Bonifantes. Ač bude slavnostní premiéra v pondělí v královéhradeckém kostele Božského srdce Páně, skladbu, jenž patří mezi díla, kterým se v muzikantské hantýrce říká „kláda“, uslyší Poličtí již o den dříve. Poličská předpremiéíra...
Posted by Petr Mareček - MF Dnes in Anonce, BONIFANTES
on 16. května 2002
Je to náročné intonačně i rytmicky. Když jsem poprvé slyšela nahrávku s Domingem, nevěřila jsem, že to budeme schopni zazpívat. Teď už tomu věřím; říká členka Kantilény Alena Ježková.