Mládež v akci: Spolupráce BONIFANTES a Chorakademie Dortmund

Chorakademie Dortmund

Základní umělecká škola BONIFANTES navázala spolupráci s Chorakademií Dortmund. Chorakademie, která vznikla před 10 lety ve vesfálské metropoli sloučením 20 pěveckých sborů, je založena na podobném principu jako ZUŠ BONIFANTES.

Chorakademie Dortmund dnes sdružuje více než 1300 zpěváků ve 30 sborech. Nejprestižnějším tělesem zřizovaným Chorakademií je chlapecký sbor – Knabenchor der Chorakademie Dortmund, který patří k nejlepším na světě. Jeho členové jsou školeni jako sóloví zpěváci, kromě sborových zkoušek mají individuální hodiny sólového zpěvu. Většina z nich hraje na hudební nástroje. Ve škole je uplatňován princip profesionálního přístupu k hudbě. Repertoár sboru je velmi náročný. Chlapci jsou díky individuálnímu přístupu schopni se zhostit sólových partů ve velkých oratoriích a operách.

Jan Míšek, umělecký ředitel ZUŠ BONIFANTES, strávil v Dortmundu 10 dní na umělecké a pedagogické stáži. Získal spoustu nových zkušeností, které zásadním způsobem ovlivní práci Chlapeckého sboru BONIFANTES. Řadu pracovních postupů Míšek okamžitě zařadil do systému výuky v BONIFANTES. Spolupráce s Chorakademí Dortmund bude pokračovat, Knabenchor der Chorakademie Dortmund bude v příští sezóně hostem Bonifantů.

Stáž byla financována z prostředků programu Mládež v akci jako „Kulturelle Brücke zwischen BONIFANTES und Chorakademie Dortmund“, kterou realizuje Česká národní agentura Mládež.

email