Chlapecký sbor BONIFANTES otevírá školu v Chrudimi

Zkoušíme O Káče a s KáčouChrudim – Chlapecký sbor BONIFANTES, který v Pardubicích působí už dvanáct let, hodlá v Chrudimi nalézt a rozvíjet talenty. Prostory našel ve školce Na Valech.

„Ve sboru už máme několik dětí z Chrudimě, rodiče je alespoň nebudou muset vozit do Pardubic,“ usmívá se umělecký ředitel sboru Jan Míšek.

Hned od příštího týdne začne v chrudimských školách velké hledání budoucích členů BONIFANTES, kteří mají v případě přijetí velkou šanci rozvíjet svůj talent a díky vystoupením vidět kus světa. Sbor má v zahraničí velké renomé.

„Nedávno jsme se vrátili ze Slovinska, kam jezdíme velmi často, v jednání je Belgie a na léto už je jisté Thajsko a Singapur. V příštím roce se opět podíváme do USA, kde už jsme také koncertovali,“ pokračuje ředitel Míšek.

Hledání talentů se bude týkat mladších chlapců. Ti starší už nejsou pro přijetí vhodní, jejich hlas se bude vbrzku potýkat s mutováním.

BONIFANTES získali prostory ke zkouškám v Mateřské škole Na Valech v Chrudimi. „Chtěl bych poděkovat paní ředitelce za její vstřícnost,“ vzkazuje sbormistr Jan Míšek, který jistě chlapce s hlasovým potenciálem v Chrudimi najde. Když v roce 1999 obcházel pardubické školy, aby založil svůj pěvecký sbor, na první zkoušky tehdy přišlo 250 chlapců.

email