Podzimní sborové dny přinesly mnohá překvapení

Během litoměřických sborových dnů posluchače zaujal výkon Chlapeckého sboru Bonifantes z Pardubic, který pod vedením svého charismatického sbormistra předvedl výkon na velmi dobré úrovni.

Mezi sbory dospělých vynikla litoměřická Cantica Bohemica, kterou vede PhDr. Vladimír Frühauf. Sbor pod jeho vedením udělal po roce činnosti obrovský skok – vyzrál a předvedl velmi vyvážený výkon s procítěným zpěvem a intonační čistotou

Z dětských sborů se zaskvěl Chlapecký sbor Bonifantes z Pardubic, který do Litoměřic pozvali Páni kluci. Sbormistr chlapeckého sboru, teprve čtyřiadvacetiletý charismatický Jan Míšek je profesionálním sbormistrem, který vede dnes celkem tři sbory, včetně Královéhradeckého mužského sboru. Jeho Chlapecký pěvecký sbor Bonifantes má úžasnou disciplínu a podává vynikající výkony. Má před sebou určitě skvělou budoucnost. Zmínění Páni kluci, i Puellae cantantes se rovněž předvedli výbornými výkony, nejinak tomu bylo v případě Pěveckého sdružení litoměřických učitelů nebo Máje. Dětský sbor Hlásek je po odchodu Vlasty Vávrové znovu na začátku, ovšem ctižádostivá sbormistryně Jana Nováková jistě udělá vše pro to, aby sbor brzy dosáhl svého věhlasu. Němečtí hosté – sbor z Mitweidy a Rochlitz, byli příjemným zpestřením obou koncertních dní.

Zajímavostí je, že sbory Puellae cantantes, Páni kluci a Cantica Bohemica uvažují o uspořádání velkého vánočního koncertu v katedrále sv. Štěpána. Ovšem ne v předvánoční době, jak bývá zvykem, ale přímo na Vánoce, tedy na druhý svátek vánoční. Tento počin by mohl zpestřit vánoční dobu, který bývá na kulturní akce poměrně chudá. Páni kluci k tomu ještě usilovně nacvičují, aby mohli nahrát vlastní CD, neboť během dvou let oslaví desetileté výroční vzniku sboru.

email