Bonifanti zazpívali na Velké pardubické

Velká pardubickáChlapecký sbor Bonifantes má rušnou neděli s magickým datem 10. 10. 2010. V deset hodin dopoledne zahájili Bonifanti zpěvem státní hymny 120. Velkou pardubickou České pojišťovny a v deset večer odjíždí nejmladší členové sboru (soprán, alt) na turné po Slovinsku.

Dostihový den, kdy se koná jubilejní 120. Velká pardubická steeplechase, za přitomnosti zástupců města a kraje slavnostně otevřel ministr zemědělství ČR pan Ivan Fuksa. Vystupování při oficiálních příležitostech a v přímém televizním přenosu není pro Bonifanty ničím novým. Nejmladším členům koncertní sekce Chlapeckého sboru BONIFANTES je osm let a i ti už vědí, jaké je to zpívat v senátu nebo před prezidentem ČR.

Na pardubické dostihové závodiště se Bonifanti vrátí v krátké době po druhé. Letos v září zde svým vystoupení dokreslili atmosféru slavnostního aktu žehnání koním. Těm osobně požehnal pražský arcibiskup a primas český Dominik Duka. Ve svém proslovu pak pochválil Chlapecký sbor BONIFANTES za provedení velkolepé duchovní skladby Gloria současného britského autora Johna Ruttera. Chlapecký sbor BONIFANTES uzavře v neděli svůj rušný den opět desítkou.. Ve 22:00 odjíždí autobus s nejmladšími členy koncertního sboru (alty a soprány) na týdenní turné po Slovinsku. Pro některé chlapce jde o první zahraniční zkušenost, na ně pak dohlédnou ti ostřílení , co už mají za sebou četná turné po celé Evropě a USA. Nejstarším zpěvákům, kteří budou koncertovat ve školách a kostelech po celém Slovinsku, je 15 let. Slovinské turné 2010 je pro kluky přípravou na další zahraniční cestu. Ta je čeká před Vánoci, kdy pojednou už v kompletním složení (soprán,alt, tenor, bas) , i s těmi nejstaršími na turné do Francie a Velké Británie.

email