Bonifanti vydolovali zlato

Bonifanti na 16. ročníku Pražských dnů sborového zpěvu získali za svůj projev v kategorii Velké smíšené sbory Zlaté pásmo. Pro kluky je to ocenění o to větší, že bojovali v kategorii s dospělými sbory.

S velkým úspěchem se vrátil z 16. ročníku Pražských dnů sborového zpěvu Chlapecký sbor Bonifantes. V kategorii Velké smíšené sbory získal Zlaté pásmo. „Toto umístění je o to cennější, že kluci bojovali proti dospělým sborům. Srovnání sopránů a altů chlapeckých a ženských je hodně nerovné, připadá mi to jako míchání pulců a žab nebo jablek s hruškami,“ poznamenal sbormistr Jan Míšek. „Chlapcům bylo jen trochu líto, že nezískali absolutní prvenství,“ vtipkoval.“Bonifanty“ chválil i šéfdirigent manchesterského chlapeckého sboru Jeffrey Wynn Davies, jenž koncertuje v renomovaných koncertních sálech po celém světě. „V uměleckém posudku tohoto člena poroty stojí, že je skoro až neuvěřitelné, že za tři roky existence sboru je na takové úrovni,“ radoval se Jan Míšek.

Porota ocenila především umělecký a pěvecký výraz sboru, měkkost a poddajnost sopránů i volbu repertoáru. „Během příštího roku bychom chtěli více soutěžit, abychom se nominovali do finále sborových olympiád, které se uskuteční v roce 2001 v Brémách. Pokud má sbor za sebou vítězství, nemusí procházet kvalifikací, což je určitě příjemnější,“ nechal se slyšet šéf sboru, podle něhož je účast na soutěžích rovněž výbornou zkušeností. „Pro kluky je to velká motivace a zároveň příležitost pro vyšperkování repertoáru,“ uvedl Jan Míšek, který nyní sbor připravuje na turné po Dánsku. Poté se „Bonifanti“ rozjedou po naší vlasti, aby potěšili obecenstvo sérií vánočních koncertů.Vybraní sólisté sboru chystají společně s Vysokoškolským uměleckým souborem natáčení CD skladby Vladimíra Wimmera „Věk Vodnáře“, která ve světové premiéře zazněla při královéhradeckém koncertu „Apel svědomí“. Se stejným autorem připravují muzikál ze židovského prostředí Dybuk.

email